Internal news! PL

«Nowa firma Global Ocean Technology (GOT) może stworzyć nową przemysłową przygodę w południowej Norwegii .W ciągu dwóch lat przeszła od jednego do 280 pracowników,a na swoim koncie ma juz zamówienia na osiem łodzi rybackich i swoja  pierwsza platforme w porcie. Z tego powodu dyrektor przesiębiorstwa Tor Henning Ramfjord wierzy w nową, potencjalną przemysłową przygodę w południowej Norwegii. »

Tak charateryzuje sie GOT na ten czas , dlatego ma duze zainteresowanie i nabiera wiatru w żaglach. Skupiliśmy się na “budowaniu marki” GOT na rynku, lokalnie w regionie i nie mniej jak wewnętrznie wśród wszystkich pracowników. Abyśmy mogli budować nowe i wspólne społeczeństwo GOT, ważne jest, aby każdy był częścią GOT i abyśmy byli dumni z naszego miejsca pracy.

Wzrost
Naszymi ambicjami i celami jest wzrost, ale niekoniecznie tak duży.Głównym celem jest stworzyć potrzebę na rynku, bezpieczne miejsca pracy i zbudować nowy rodzaj silnego przemysłu, który będzie w stanie wytrzymać wahania rynku. Znaleźliśmy dobrą i zrównoważoną koncepcje. W przemyśle naftowym nadal występują pewne zawirowania,niestabilność ale nasze połączenie rybołówstwa i akwakultury, ropy i gazu, inspekcji i usług morskich, a nie mniej technologii, będzie tak solidne, że będziemy w stanie wytrzymać pewne wahania na rynku.

Właściciele są dalekowzroczni i mają znaczny udział zarówno w GOT, jak i Moldskjeran Eiendom (Gismerøya). Minęło kilka trudnych miesięcy od zapoczatkowania GOT w grudniu 2017 r., i jak zapewne wiecie o tym ,ze poprzedni rok zakończył się solidnie na minusie, ale teraz firma idzie w dobrym kierunku i widac znaczną poprawe. Czas cięć (kadrowych) mamy za soba , rozwój jest pozytywny, strzałki skierowane są w górę, tylko pozostaje duzo ciężkiej pracy!

–  Z pozycji na minusie weszlismy na poziom zerowy.

Jak wspomniano, GOT koncentruje się na trzech głównych obszarach biznesowych:
-GOT Marine
-GOT Rigg
-GOT Produkt i technologia
Mamy dobry rozwój ekonomiczny we wszystkich trzech dziedzinach i obecnie mamy zamowionych juz 8 statków rybackich, w których właśnie dostarczono B107 i sa w drodze do Nordkapp, aby przejść bezpośrednio do połowów. Dostarczymy dwa kolejne statki w 2019 i rozpoczniemy tez  B109, nowy duży statek przed nowym rokiem.

GOT Product opracowuje nowy system sterowania (GOT kontroll system), który zostanie zainstalowany na B109, a statek będzie gotowy do dostawy w czerwcu 2020 r. Opracowano całkowicie nowy system steru z gotową maszyną sterującą, wyprodukowaną w GOT Equipment w Vennesla i gotowy do instalacji w B106 ktorego wodowanie juz sie zbliża- na początku listopada w Mandal.

Stworzyliśmy nową firmę o nazwie GOT Cview, która będzie naszą technologiczną twarzą na rynku,a naszym planem jest, aby nasze produkty były sprzedawane klientom zewnętrznym, a nie tylko byly tworzone dla własnej produkcji. Więcej produktów zostanie opracowanych w najbliższym czasie.

Jak wszyscy wiedzą, port dla platformy został ukończona pod koniec maja, a pierwsza platforma „Rowan Viking” przybyła na miejsce dzień po zakończeniu przygotowan. Poważne inwestycje zostały poczynione w tę koncepcję ale dostalismy te pierwszą platformę, GOT dostarczyl ja i przez to  zakończyło się to znacznym zwiekszeniem ilosci pracy dla  GOT Rig. Klient Valaris, który jest również największym na świecie operatorem platform, jest bardzo zadowolony, a GOT podpisał globalną umowę ramową dotyczącą pracy na ich platformach.

Jesteśmy w trakcie negocjacji kolejnych możliwości i spodziewamy się, że wkrótce otrzymamy kolejną platforme. To stworzy wiele miejsc pracy dla samego  GOT jak i dla regionu. GOT Service będzie znaczącym partycypantem takich platforomowych projektow, zarówno w Mandal, jak i innych mastach w Norwegii oraz za granicą. Ilość pracy w GOT Service wygląda bardzo dobrze i otrzymaliśmy sygnały od największych klientów, że nakład pracy będzie stabilny i wręcz wzrastający w kazdym razie do 2021 r.

ZATWIERDZONE PRZEDSIĘBIORSTWO A1 – DYREKCJA MORZA (norweski katalog morski)

Cieszymy się również, że możemy sie pochwalić tym, że zostaliśmy zatwierdzonym przedsiębiorstwem  A1 w imieniu Dyrekcji Morskiej, do inspekcji i certyfikacji przybrzeżnych urządzeń dźwigowych, sprzętu ratowniczego, a także inspekcji i certyfikacji statków do 15 metrów. Oprócz wszystkich zatwierdzeń, które już mamy, zapewni to znaczące możliwości rozwoju dla GOT Inspection w przyszłości. Inspekcja GOT będzie miała kluczowe znaczenie dla Rigg i Maritime Service.    

Wraz z 250 pracownikami i “wypozyczonym” około 30 osób, jesteśmy znaczącą firmą zarówno w Mandal, jak i w całym regionie.    

GOT to przedsiębiorstwo przemysłowe, które chce być silne oraz wytrzymywać przyszłe wahania rynku, a naszym najważniejszym zasobem, są  pracownicy. Bez Was nie jest możliwy dalszy rozwój GOT w firme z której możemy być dumni. Wszyscy pracownicy są równie ważni dla tego rozwoju i chciałbym aby wszyscy przyczyniali się do dobrej i bezpiecznej społeczności GOT, wtedy to będzie fajna podróż.

Pamiętajcie, aby dbać o siebie nawzajem, a wtedy pójscie do pracy bedzie czymś przyjemnym!

Chciałbym podziękować wszystkim za wielki wysiłek i życzyć wspaniałej jesieni.

Tor Henning Ramfjord
CEO