Drodzy pracownicy!

Zbliża sie koniec 2019 roku,jest to czas do refleksji ,podsumowania tego, co sie działo w ciagu tego roku. 2019 to rok pozytywny , bardzo rozwijajacy dla GOT.Wspolnie udało sie założyć  znaczący koncern przemysłowy w Mandal i w południowej Noregii. Zrobiliśnmy krok milowy w wszystkich trzech obszarach działalności GOT Marine, Energy (rigg) oraz Teknologi.

Na dzień dzisiejszy mamy 250 stałych pracowników ,30 wynajętych ,co daje łaczną liczbe 280 miejsc pracy .

Poczyniono duże inwestycje na Gismerøya, aby móc przyjmować platformy, budować infrastrukturę dostosowaną do większych zadań, przenosić magazyny i odbierać towary, ustanawiać zatwierdzony port ISPS ifm. platformy itp. Teraz jesteśmy przygotowani na to, aby podjąć się większości zadań.

Zawarliśmy wiele dobrych i długoterminowych umów z klientami, takich jak MSSC (Master Supply Service Contract) z Valaris (największy operator platform wiertniczych na świecie), umowy ze znaczącym klientem, takim jak Maersk, DESS Aquaculture Shipping, Green Sealice Solution, MHWirth, NOV, Nymo i wiele innych . Podpisaliśmy wiele dobrych umów na dostawę statków rybackich od GOT Skogsøy, które będą wyposażone w coraz bardziej własną-firmową technologię GOT.

W 2019 roku dostarczyliśmy kilka zaawansowanych statków rybackich bardzo zadowolonym klientom na północy, i dostaliśmy naszą pierwszą platformę „Rowan Viking”, która okazała się wielkim sukcesem i wygenerowała znaczną ilość pracy dlawszystkich obszrów działalności  GOT. 4 tygodnie po opuszczeniu z Gismerøya pierwszej platformy, przybyła na to miejsce „Maersk Interceptor” Gismerøya i oczekujemy znacznego nakładu pracy na tym urządzeniu w nadchodzących miesiącach.

W ciągu roku GOT Inspection ustanowiło kilka ważnych  certyfikatów w imieniu Dyrekcji Morskiej; jako zatwierdzone przedsiębiorstwo do certyfikacji statków do 15 metrów, zatwierdzone przedsiębiorstwo A1 dla dźwigów, urządzeń dźwigowych i sprzętu ratowniczego. Oprócz wszystkich certyfikatów, które mieliśmy wcześniej, będzie to znacząca zmiana dla firmy w 2020 r. Iw przyszłości.

Rozwinęlismy GOT Maritime Service i wykonaliśmy  kilka dużych projektów-zadań, zarówno dla DESS Aquaculture Shipping, Green Sealice Solution, Skolskipet Sørlandet, oraz wykonaliśmy  kilka mniejszych prac. Oprócz usługi Rig, Maritime Service będzie znaczącą firmą w obszarze biznesowym GOT Energy, który jest nową nazwą.

GOT Assure miał pracowity rok, z wieloma interesującymi zadaniami dla  firm naftowych i operatorów platform wiertniczych. Razem z GOT Inspection będziemy mogli podjąć się pełnych zadań w zakresie sprzętu wiertniczego i morskiego. Ponadto cała gałęź GOT Sevices znacznie  rozwinęła sie  i jest dziś ok. 160 pracowników plus osoby wynajęte.    

GOT Skogsøy udowodniło, że możemy dostarczać najbardziej zaawansowane statki rybackie z GOT w Mandal, co daje nam b.dobrą pozycje na rynkku.

Aby wyklarować naszą koncentracje na technologii i systemach sterowania, stworzyliśmy nową firmę o nazwie GOT Cview, która obejmuje wszystkich elektryków, hydraulików i inżynierów oprogramowania.

Wdrażamy zupełnie nowy wspólny system biznesowy (Business Central) w całej firmie, który przyczyni się do lepszej wydajności, kontroli i zarządzania. Większość  zaczęła korzystać z rejestracji godzin i już widzimy duży efekt, a cały system uruchomi się na początku stycznia. System obejmie cały łańcuch wartości dla rachunkowości, finansów, kontroli projektu, zakupów i zapasów. Ponadto będziemy mogli rejestrować wszystkie zlecenia serwisowe.

Zarząd poświęcił wiele czasu i zasobów na budowaniu swiadomości marki  i uwidocznieniu GOT, zarówno na arenie międzynarodowej,  krajowej, a także lokalnie w południowej Norwegii. Okazuje się, że to przyniosło owoce, przez co staliśmy się widocznym i atrakcyjnym miejscem pracy.

Przykładam dużą uwagę do integrakcji i kultury w firmie, a aby to osiągnąć, ważne jest, abyśmy wszyscy wnieśli swój wkład.Możemy  być  dumni z miejsca pracy, oferowanych przez nas produktów i usług. Jeśli osiągniemy dobrą kulturę ,środowisko  pracy, będziemy dumni i zmotywowani, wtedy wyniki nadejdą same . Ja i reszta kierownictwa zrobimy, co w naszej mocy, aby w tym pomóc.

Jestem bardzo dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy i chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim za niesamowicie wielki wysiłek w 2019 roku! Z niecierpliwością czekamy na kolejny ekscytujący rok dla GOT w 2020 roku z nowymi wyzwaniami i możliwościami.

Życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Z poważaniem
Tor Henning Ramfjord
CEO


Internal news – not to be distributed externally.